Kalıcı Kaş Makyajı Nedir?

Posted by Cell 30/04/2018 0 Comment(s)

 

Yüzümüzün en çok dikkat çeken bölgelerinden bir tanesi de kaşlarımızdır. Öyle ki kaşlarımızın şekli bakışlarımızı bile etkiler. Özellikle kadınlar için bakımlı görünmek çok büyük bir önem taşır. Ancak günlük hayatın ve çalışma hayatının yoğunluğundan dolayı çoğu zaman makyaj yapmaya bile vakit bulamayabilirler. Makyaj yapmaya vakit bulsalar tazelemeye vakit bulamayabilirler. Bu gibi durumlar için kalıcı makyaj uygulaması geliştirilmiştir.

 

Birçok kadın dökülmeden dolayı seyrekleşen kaşlarından, kaşlarının şekilsizliğinden veya renginin açık olmasından dolayı şikâyetçidir. Buna çözüm olarak çeşitli kaş kalemleri ya da kaş farları üretilmiştir. Ancak birçok kimse cildi bu ürünlere reaksiyon gösterdiği için bu ürünlerden faydalanamaz. Bir kısmı da günlük hayatın yoğunluğundan dolayı bu tip ürünlerden faydalanamazlar. İşte bu tip sorunlara çözüm olması için kalıcı kaş makyajı ortaya çıkmıştır.

 

 

Kalıcı kaş makyajı; son zamanların en çok tercih edilen ve rağbet gören estetik uygulamalarından biri halindedir. Kalıcı kaş makyajı; kalıcı kaş boyası ile tek kullanımlık iğneler yardımı ile deri altına enjekte edilmesi yöntemi ile oluşturulmuş bir tekniktir. Bu işlem birçok noktada kullanıldığı gibi en yaygın kullanım alanı kaşlardır.

 

Bozuk kaş yapısına sahip olanlar için bu yöntem bir mucize niteliğindedir. Ancak her ne kadar kalıcı kaş makyajı olarak nitelendirilse de ömür boyu bir kullanım söz konusu değildir. Hücreler sürekli kendini yenilediği için bir süre sonra deri altına enjekte edilen renk pigmentleri vücut tarafından atılır. Bu nedenle herhangi net bir kullanım süresi belirtmek pek mümkün değildir. Kişinin metabolizmasına ve cilt yapısına göre kullanım süresi değişmektedir. Ama ortalama bir süre verecek olursak bu zaman dilimi iki yıl kadardır.

 

Kalıcı kaş makyajı yapılan kişinin kaş yapısı da kalıcılığını etkileyen bir unsurdur. İşlem yapılırken kaşların çıkış yönü baz alınır ve kaşların çıkış yönüne doğru küçük çizikler yapılır. İşlem 1 ya da 1,5 saat kadar sürmektedir ve çok ağrılı bir işlem değildir.