Kalıcı Makyaj Fiyatları

Posted by Cell 12/06/2018 0 Comment(s)

 

Kalıcı makyaj uygulaması hem uygulanması zor bir işlem olduğu için hem de uzun süre kalıcılık gösterdiği için gündelik hayatta kullandığımız kozmetik ürünlerden pahalıdır. Her ne kadar uzun süreli kullanım imkânı sunsa da kalıcı makyajın ömürlük olmadığı unutulmamalıdır.

 

Kalıcı makyaj ciddi bir uygulamadır ve herkese yaptırılmamalıdır. Yapacak olan kişinin alanında yeteri kadar uzmanlaşmış biri olması gerekmektedir. Son zamanlarda kalıcı makyaj uygulaması çok fazla rağbet gördüğü için birçok sözde güzellik merkezleri kalıcı makyaj kampanyaları yapmaktadır. Ucuza kalıcı makyaj yaptırmak isterken sağlığımızdan olabiliriz. Bu nedenle bu alanda sertifikası olmayanlara kesinlikle uygulama yaptırmamalıyız.

 

Kalıcı makyajda kullanılan boyalar mutlaka sağlıkla ilgili testleri yapılmış olmalıdır. Dermokolojik testleri yapılmış kalıcı makyaj boyası maliyeti diğerlerine oranla biraz daha fazladır. Bu nedenle de dermokolojik testleri yapılmış  boyalar kullanan güzellik merkezlerinin fiyatı diğerlerine oranla biraz daha yüksek olacaktır.

 

Kalıcı makyaj fiyatları hakkında net bir bilgi paylaşabilmek mümkün değildir. Çünkü fiyatı uygulama yapılacak bölgeye ve o bölgenin durumuna göre değişiklik gösterir. Örneğin kaşımıza kalıcı makyaj yaptırmayı düşünüyorsak kaş inceledikten sonra nasıl bir çalışma yapılacağı belirlenir. Ve daha sonra buna göre bir fiyat belirlenir. Bu nedenle kalıcı makyaj fiyatları hakkında net bir bilgiye sahip olabilmek için güvenilir bir güzellik merkezine uğrayıp ancak kaşlarınız incelendikten sonra net bir fiyat alabilirsiniz.