Kaş Kontürü

Posted by Cell 22/05/2018 0 Comment(s)

 

Çevresel faktörler, stres, sağlıksız beslenme, genetik nedenler ya da herhangi bir ilaç kullanımından kaynaklı olarak kaşlarımızda dökülmeler ve seyrelmeler yaşanabilir. Veya doğuştan seyrek ve şekilsiz kaşlara sahip olabiliriz. Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı kaşlarımızdan yana memnuniyetsizliğimiz var ise kaş kontürü adı verilen uygulamadan faydalanabiliriz.

Kaş kontürü iki farklı şekilde gerçekleşmektedir. Bunun birincisi dövme ile yapılan diğeri ise kıl tekniği ile yapılan uygulamadır. Bu yöntemlerle hayalini kurduğumuz gür kaşlara sahip olabiliriz. Kaş kontürü adı verilen bu uygulama sayesinde kaş kalemi ya da kaş farları gibi hem vaktimizden çalan hem de sürekli tazelemeye ihtiyaç duyan yöntemler tarihe karışmıştır. Kaş kalemleri ya da farları yüzümüzü yıkadığımızda veya yağmur gibi elimizde olmayan faktörlere maruz kaldığımızda akar ve güzelleşmeye çalışırken bir facia ile karşı karşıya kalabiliriz. Ancak kaş kontüründe boyalar özel iğneler ile deri altına enjekte edildiği için bu tarz durumlar yaşanması söz konusu değildir.

 

Günümüzde kaş kontüründe en sık tercih edileni ve en doğal görünüme sahip olanı microblading adı verilen yöntemdir. Bu uygulama ile yapılan kaşlar nerdeyse kendi kaşlarımızdan ayırt edilemeyecek niteliktedir. 1 ile 1,5 saat arasında gerçekleştirilen bu işlem sayesinde daha gür ve kalın kaşlara sahip olabiliriz. Bu işleme aynı zamanda 3d kıl tekniği adı da verilir. Bu ismin verilmesinin başlıca nedeni ise kendi kaşlarımızdan ayırt edilemeyecek kadar gerçek bir kıl görüntüsü olmasıdır. Bu uygulama sadece bir kalem ve microblading boyası yardımı ile uygulanır ve makine ile uygulanan yöntemlerle karıştırılmamalıdır. Makine ile uygulanan kaş kontürü biraz acı ve ağrı hissi verir. Ancak bu yöntem tamamen ağrısız ve acısızdır.

 

Bu uygulama kaşlarının güzel görünmesini isteyen herkese uygulanabilir. Microblading kaş kontürünün kullanım süresi 1,5 ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu sürenin sonunda düzeltmeler yapılmalı ya da yeni bir uygulama yapılmalıdır. Çünkü bu süre sonunda vücut deri altına enjekte edilen boyaları doğal yollarla dışarıya atmaktadır.